Okładka
  • Data wydania: 2017-09-20
  • Czas trwania: 70:57
  • Wydawca: DUX
  • Producer: Pawlik Relations

Szczegóły

Cykl pieśni Schuberta do słów Wilhelma Mullera „Winterreise” jest uważany za szczytowe osiągnięcie romantycznej liryki wokalnej i stanowi przykład niedościgłego mistrzostwa łączącego w sobie doskonałą muzykę z przekazem poetyckim sięgającym niezwykle głęboko w świat wewnętrznych refleksji, ukazanych, jako alegoria odwiecznej wędrówki każdego człowieka.

Jest to zbiór 24 pieśni na głos męski i fortepian, stanowiący, obok drugiego cyklu Schuberta „Die Schöne Müllerin”, żelazny repertuar najwybitniejszych śpiewaków.

Tenor Karol Kozłowski i pianistka, kameralistka oraz producentka płyt Jolanta Pawlik (nagrodzona Grammy Award za Night in Calisia) nagrali drugi cykl F. Schuberta „Winterreise” w roku 2015. Pierwsza płyta z cyklem F. Schuberta „Die Schöne Müllerin" została wydana w roku 2012 w wytwórni DUX, otrzymała znakomite recenzje i wyróżnienia w mediach krajowych i zagranicznych. K. Kozłowski jest również autorem przekładu na język polski wszystkich 24 pieśni cyklu „Winterreise”, którego dokonał na potrzeby edycji płyty.