Poznaj nas

Włodek Pawlik

pianista i kompozytor
Włodek Pawlik (ur. 1958) - pianista i kompozytor, uhonorowany nagrodą GRAMMY w roku 2014. Absolwent klasy fortepianu prof. Barbary Hesse-Bukowskiej w Akademii Muzycznej im, F.Chopina w Warszawie, którą ukończył w roku 1984. W roku 1990 ukończył kolejne studia na Wydziale Jazzowym Hochschule fur Musik w Hamburgu. W 2007 roku, artysta uzyskał doktorat na Uniwersytecie Muzycznym im.F.Chopina, gdzie aktualnie prowadzi wykłady z improwizacji. W jego dorobku znajdują się 24 autorskie płyty, szereg dzieł muzyki filmowej i kompozycji współczesnych.

Jolanta Pawlik

producent i pianista
Jest absolwentką Akademii Muzycznej w Warszawie w klasie fortepianu oraz w klasie muzyki kameralnej. W czasie nauki w Średniej Szkole Muzycznej im. J. Elsnera przez 4 kolejne lata otrzymywała stypendium im. F. Chopina dla młodych i utalentowanych warszawskich pianistów. Brała udział w Kursach Mistrzowskich prowadzonych przez T. Nikołajewą oraz J.E. Gardinera w ramach Bachakademie Stuttgart (1991). Od 20 lat jest wykładowcą na Wydziale Wokalnym Uniwersytetu Muzycznego w Warszawie. W latach 90-tych pracowała w klasie wokalnej prof. H. Słonickiej. W latach 2000-2011 była pianistką w klasie śpiewu Jadwigi Rappé, w tym czasie realizowała wraz ze studentami wiele projektów koncertowych. Współpracowała również z B. Betley, U. Trawińską-Moroz, J. Artyszem, I. Kłosińską, R. Cieślą, A. Stefanowiczem, a od 2011 pracuje w klasie śpiewu W. Zalewskiego.

Łukasz Pawlik

pianista, wiolonczelista i kompozytor
Łukasz Pawlik jest wiolonczelistą, pianistą oraz kompozytorem, laureatem licznych konkursów zarówno klasycznych, jak i jazzowych, m.in. "Berlin Jazz&Blues Award", "Jazz nad Odrą". Studiował w Stanach Zjednoczonych i w Niemczech. Jako wiolonczelista współpracował z renomowanymi orkiestrami symfonicznymi. Był współzałożycielem i liderem kwintetu jazzowego Kattorna, z którym w 2010 roku nagrał album "Straying to the Moon", entuzjastycznie przyjęty przez krytyków. W 2016 nakładem Pawlik Relations ukaże się autorska płyta "Lonely Journey", do której nagrania zaprosił znakomitych polskich i amerykańskich muzyków jazzowych, takich jak Mike Stern, Michael "Patches" Stewart.

To co uchwycił aparat